Pokud Vás zajímá problematika canisterapie či v budoucnu plánujete účast na takovémto kurzu, zajímá vás, co obnáší, dorazte v sobotu 6. 4. 2024 do Kempu Stříbrný rybník.

Pokud Vás kurz zaujme a chtěli byste si účast osobně vyzkoušet, dejte nám vědět. Dle zájmu nových týmů se bude kurz brzy opakovat pod záštitou našeho Azylu pro zvířata v Hradci Králové.
 
Co je canisterapie?
Canisterapie je léčba člověka pomocí speciálně cvičeného a vedeného psa.
Kontakt se psem představuje účinné rozptýlení pro lidi trpící psychickými poruchami, depresí nebo pro ty, kteří se prostě cítí opuštěně. Například v domovech pro seniory nebo v dětských domovech, kde je pes pro děti kamarádem a tvorem, o kterého se musí starat a tak se lépe srovnají se ztrátou rodičů.
V ústavech pro mentálně a fyzicky postižené pes tvoří součást rehabilitace, protože napomáhá procvičování některých částí těla. Velmi významnou a úspěšnou metodou je polohování.
U dětí se canisterapie nejčastěji využívá při práci v logopedii, rehabilitační praxi, u sluchově a mentálně postižených dětí. U autistů může pes dlouhodobým působením plnit roli prostředníka mezi jejich světem a okolím.
Canisterapie se také uplatňuje jako pomocná psychoterapeutická metoda při řešení různých situací v případě, že jiné metody nejsou účinné nebo použitelné.
Canisterapeutický kurz má za úkol zjistit, zdali se daný jedinec a jeho psovod na canisterapii hodí. Během kurzu si pes i psovod vyzkouší všechny disciplíny, které lze na canisterapeutických zkouškách potkat. Jelikož je kurz celodenní a tím pádem pro psi náročný, vyzkouší se zároveň i psychická odolnost pejsků.

Přijeďte na Stříbrný rybník

  • Kemp stříbrný rybník
  • Lhotecká 183/95; Malšova Lhota 500 09 Hradec Králové
  • GPS: 50°12'11.91"N 15°53'39.98"E

Kudyznudy.cz - tipy na výlet Decathlon
Mapa
Kemp roku - Královehradecký kraj - 3.místo - 2022
Kemp roku - TOP 50 - 2022