Stezka „Po stopách přírody“ seznámí návštěvníky s vybranými zvířaty žijícími v místních lesích a mnoha zajímavostmi na ekologická témata.

Naučná stezka vede lesem ze zadní části kempu Stříbrný rybník a směřuje k občerstvení U Pytláka. Trasa je dlouhá 1 km a je vhodná i pro kočárky. Skládá se z šesti frotážových pultů (přenesení reliéfu zvířecí stopy na papír tahem tužky), v jejichž blízkosti bystré oči objeví šest maket ptáčků české přírody.

Pulty jsou doplněny čtyřmi interaktivními prvky zaměřenými na ekologická témata. Snažíme se tak rozšířit povědomí o společenské odpovědnosti a probudit v návštěvnících zájem o to, co se v přírodě děje, jak ekologicky a odpovědně zacházet s odpadky a podobně.

Stezka je navíc doplněna o mobilní aplikaci Lesní svět, díky které dostanou panely další rozměr.

Ke stezce také vznikl pracovní sešit, který je možné získat na recepci kempu a ve kterém naleznete zábavné úkoly, volná místa na vytvoření frotáže a křížovku na závěr. Za správně vyplněnou tajenkou získáte malou odměnu na recepci kempu. Sešit je také možné si stáhnout níže.

Chytré hlavičky si mohou zkusit kvízy z pracovního listu ve dvou úrovních obtížnosti, který ověří znalosti získané na stezce. Vhodný je například pro školy. Volně ke stažení je níže, na www.hradecko.eu a k vyzvednutí v menším nákladu v Turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží a na recepci kempu.

Sběratelé turistických známek si na recepci kempu nebo v Turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží mohou zakoupit tématickou známku Po stopách přírody.

Na vybudování stezky se podílely Elektrárny Opatovice, Destinační management Hradecko, Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje, město Hradec Králové a Městské lesy Hradec Králové. 

 

Co naše nová stezka nabízí:

  1. Šest frotážových pultů na téma lesní zvěře
  2. Šest skrytých maket ptáčků
  3. Čtyři interaktivní prvky – ekologická témata a doskočiště
  4. Pracovní sešit k dostání na recepci kempu nebo ke stažení níže
  5. Pracovní list ke stažení níže, www.hradecko.eu a k vyzvednutí v menším nákladu v Turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží a na recepci kempu
  6. Mobilní aplikaci Lesní svět
  7. Turistickou známku Po stopách přírody k dostání Turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží a na recepci kempu

.

Přijeďte na Stříbrný rybník

  • Kemp stříbrný rybník
  • Lhotecká 183/95; Malšova Lhota 500 09 Hradec Králové
  • GPS: 50°12'11.91"N 15°53'39.98"E

Kudyznudy.cz - tipy na výlet Decathlon
Mapa
Kemp roku - Královehradecký kraj - 3.místo - 2022
Kemp roku - TOP 50 - 2022